LOKALITA

Lokalita Sadová je součástí městské části Brno - Královo Pole. Nachází se na jihozápadním svahu kopce stoupajícího od Králova Pole k Soběšicím. Jižně orientované svahy, nabízí nádherné výhledy na panorama města a celodenní oslunění bytů ještě zvyšuje atraktivitu předmětného bytového domu.


Sadová je území, jako stvořené ke klidnému bydlení, odpočinku a relaxaci. Nově postavený obytný soubor je vsazen do prostoru bývalých sadů a spojuje stávající zástavbu na jihu a západě se zcela přírodní krajinou na severu a východě. 

PŘÍRODA & AKTIVITY

V blízkosti se nachází lesy a zahrádky protkané potůčky se studánkami a sítí cest lákající k příjemně strávenému času v přírodě.

Ke hrátkám zvou celkem čtyři dětská hřiště, která vznikla v bytové zástavbě oblasti Sadová. Ve vzdálenosti pouhých  150 metrů od Viladomu Kumpoštova byl vybudován park s relaxační zónou, prolízačkami a dětským fotbalovým hřištěm. V současné době se v blízkosti nově buduje park, který bude nabízet klidovou zónu, ale i lanové a workoutové hřiště.

V docházkové vzdálenosti je Koupaliště Královo Pole Brno

.

OBCHODY & KAVÁRNY

V těsné blízkosti se nachází obchůdek s potravinami a několik kaváren s pestrou nabídkou dezertů a kávy. 

Po pár minutách jízdy se lze snadno dostat do obchodů v okolí. V nákupním centru Královo Pole v Cimburkově ulici sídlí Tesco Hypermarket s širokým sortimentem a řadou obchodů s elektronikou, oděvy a spotřebním zbožím. Ve směru na Svitavy se pak nachází Globus Hypermarketnebo Hobbymarket Bauhaus v Brně-Ivanovicích.

MATEŘSKÁ ŠKOLA

Zcela nová mateřská škola Elánek na ulici Gustava Broma je vzdálená  jen 350 metrů. Elánek klade důraz na rozvoj osobnosti samostatného, sebevědomého a tvůrčího jedince. Dále také nabízí výchovné a vzdělávací aktivity, se zaměřením na výuku cizích jazyků a možným výběrem i z dalších volitelných činností. 

DOPRAVA & DOSTUPNOST

Ve vzdálenosti 250 metrů od Viladomu Kumpoštova se nachází zastávka městské hromadné dopravy se spojením do centra Brna včetně spoje nočního autobusu. 

Přestupní uzel Královo Pole vzdálený necelý kilometr dává na výběr z cestování vlakem ve směru do centra nebo na Tišnov, tramvají číslo 6 i autobusy linek 41, 42, 43, 44, 84, 301 a x30 prakticky do všech směrů v Brně.